Sarasota

sarasota Sarasota je město na Floridě. Žije zde přibližně 52 715 obyvatel.

Leží u Karibského moře - na středozapadě Floridy. Sarasota bývá považována za jedno z nejkrásnějších měst Floridy - turisté sem hlavně jezdí kvůli nádherným plážím s bílým jemným pískem - světově známá pláž Siesta Key. Mezi Sarasotou a přilehlým městem Bradentonem (na severu) leží mezinárodní letiště.

 

Sarasota bývá často také nazývána jako ráj. Zejména golfisty je oblíbená díky neuvěřitelné koncetraci golfových hřišť v okolí.

 

Město je také domovem mnoha spisovatelů, umělců, obsahuje hodnotná muzea a galerie. Kdo by hledal staromódnost a nudu, hodně by se spletl. Dochází zde ke střetávání lidí milujících operu a rozjařených studentů v kavárnách, barech a restauracích. Město má také slavné cirkusové vazby. John Ringling, cirkusový magnát a milovníku mění, si Sarasotu zvolil jako zimní sídlo pro svůj cirkus (Ringling Museum Complex).

 

Navštívit Sarasotu můžete po celý rok, téměř vůbec zde neprší. Průměrné denní teploty uvádíme níže:

Měsíc 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12.
°C 23 24 27 29 32 33 33 33 32 30 26 24

Zdroj: AccuWeather.com - 2010

 


Kdo jednou ochutná atmosféru Sarasoty, nebude chtít už nikdy jinam!

 

Sarasota mapa


Doprava

Sarasota Transport Přímo v Sarasotě se nachází mezinárodní letiště Sarasota-Bradenton. Hodinu cesty pak ještě větší mezinárodní letiště Tampa, do které z Prahy léta Delta Airlines s mezipřistáním v Atlantě. Využít můžete i letiště v Miami, které je vzdálené 3,5 hodiny.

 

Na všech letištích se nacházeji půjčovny aut. Jelikož automobil je základním dopravním prostředkem v USA, tuto službu důrazně doporučujeme.